Бензин та автогаз подорожчали в Україні після скасування пільгового оподаткування палива. У середньому вартість літра збільшилася на 3 грн, проте аналітики ринку попередили про новий стрибок цін, пише today.ua.

Після відновлення довоєнного оподаткування на пальне ціни на АЗС ще не досягли максимуму. Негативну цінову тенденцію стримує запас бензину, купленого раніше за пільговими ставками.

Директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн зазначив, що липень податкове навантаження на бензин з липня піднялося на 11 грн, на скраплений газ — на 3 грн, а на дизпаливо — на 7,5 грн. За словами експерта, скраплений газ уже подорожчав на 1,5 грн, дизпаливо – на 3,5 грн, а бензин – на 3 грн. Він вважає, що очікувати на зростання цін на всю суму податків не варто.

Директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев спрогнозував, що сумарне зростання цін на бензин буде на рівні 10 грн, на газ – 3 грн, а на дизельне паливо – 8 грн.

Рябцев припустив, що темпи зростання відрізнятимуться залежно від близькості АЗС до західного кордону, через який проходить майже весь імпорт нафтопродуктів, а також від бренду мережі.

Директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що трейдери побоюватимуться зменшення обсягів продажів, тому не будуть підвищувати ціни більш ніж на 5 грн/л.

Що буде з цінами на пальне у серпні

Найближчими тижнями бензини на АЗС подорожчають на 3-4 грн, повідомив Сергій Куюн. Дизельне паливо зросте у ціні на кілька гривень, а скраплений газ – на гривню.

«Очікуємо ще невелике зростання в межах двох гривень за бензином та дизелем до кінця місяця», — заявив директор групи компаній PRIME Дмитро Леушкін.

На думку спеціаліста, автогаз не дорожчатиме. На український паливний ринок проникає більш дешевий російський автогаз із Польщі та Литви. Якщо ситуація зміниться, вартість автогазу збільшиться.

«Йде боротьба з російським газом. Він коштує на 1-2 грн дешевше і ще проникає на наш ринок через Польщу, через Литву. Це або повністю російський газ, або купаж з російським. Цей фактор збиває ціну на газ. Тому складно сказати, як буде складатися ситуація. Якщо це явище буде знищене, станеться зростання ціни на газ, якщо ж воно продовжуватиметься, ціни залишаться на тому ж рівні, на якому є зараз», — зазначив Леушкін.