Вартість бензину та дизельного пального в Україні впаде на дві гривні впродовж найближчої декади. Це пов’язано зі зниження цін на нафту на світовому ринку, пише Gazeta.ua із посиланням на директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна.

«Якщо вона на піку у вересні була 95 доларів за барель, то сьогодні 80. І, відповідно, ціни закупівельні знижуються», — сказав Куюн. Він зазначив, що на початку тижня великі мережі вже знизили ціни на гривню.

Блокування польського кордону не вплинуло на ціни дизеля та бензину, оскільки через Польщу автотранспортом йшло лише 10% продуктів. Тим більше трейдери встигли переорієнтуватися на імпорт з інших країн та залізницю.

Водночас частка поставок автотранспортом скрапленого газу через Польщу становила 30%, й ринок не зміг швидко замістити цей обсяг. Тому імпортний автогаз в Україні подорожчав на третину.

Наразі середня ціна бензину А-95 в Україні становить 54,90 гривень за літр (на початку листопада — 55,52 гривні), дизельного пального — 54,94 гривні (раніше — 55,79 гривні), автогазу — 34,82 гривні (раніше — 29,31 гривні).