Посилення імпорту скрапленого газу і дизпалива сумнівного походження загрожує знищенням диверсифікованої системи постачань моторних палив, а відповідно підриває енергетичну безпеку нашої країни.

Про це зазначають експерти Консалтингової групи «А-95».

На їх думку в Україні на ринку скрапленого газу (LPG) ситуація вже критична. За оцінками Консалтингової групи «А-95», частка постачань газу, що має ознаки вмісту російського ресурсу, активно зростає з червня 2022 р., а в лютому 2023 р. перевищила 50% загальних обсягів імпорту.

«Автогаз виробництва європейських заводів наразі коштує на $300/т, або на 30% дорожче, ніж газові суміші з усіма ознаками російського походження. Цей демпінг унеможливлює імпорт неросійського автогазу, що вже призвело до критичного скорочення його постачань. На початку березня фактично зник імпорт газу з Румунії, яка 2022 р. була одним з основних джерел наповнення ринку України», — розповідають експерти.

Такі ж самі процеси відбуваються й на ринку дизпалива. На початку лютого потік дизеля сумнівного походження активізувався, коли набуло чинності європейське ембарго на імпорт російських нафтопродуктів. Дисконти на російський дизель сягають $200/т, або 25% від альтернативних варіантів, що спонукає безліч трейдерів шукати шляхи для його постачання в Україну.