Запорізькі конструктори свого часу розробили не один проект варіацій на тему «горбатого» та «вухатого». На цей раз «під приціл» потрапив мінівен на базі ЗАЗ-965. Так, у середині 60-х років було розроблено експериментальний мікроавтомобіль ВНДІТЕ «Максі».

Як повідомляє Hyser, новинка базувалася на агрегатах «Запорожця», оскільки вони були найбільш доступні для експериментів, і був скомпонований за його лекалами: заднє розташування двигуна і задній привід.

Відомо, що маса автомобіля була лише 650 кілограм. Під капотом, а точніше за дверцятами у задній частині машини (саме там знаходився двигун) розташовувався 30 сильний бензиновий двигун, який власне і був узятий у базового автомобіля.

Двигун споживав 6-7 літрів пального, це трохи для машини, але якщо врахувати розмір бака в 30 літрів, витрата здається пристойною. Максимально «Максі» міг розігнатися до 115 км/год.

Власне багато про цю машину невідомо, вона була невеликою за розмірами і проводити посадку та висадку було дуже незручно. Напевно, через велику кількість недоліків цей мінівен так і не став серійним, його навіть не зібрали в металі, а зробили лише макет, на якому розробку і закінчили.