В інтернеті з’явилися рідкісні архівні фото НАМІ-049А «Цілина» 1961 року. Легку вантажівку створили з використанням агрегатів «Запорожця». Про це пише «Фокус».

Спочатку НАМІ-049А «Цілина» планувалося як сільськогосподарська модифікація «горбатого» ЗАЗ-965. Втім, автомобіль суттєво відрізнявся від «Запорожця».

Справа в тому, що двигун ЗАЗ розмістили спереду, і він обертав передні колеса. У той же час, з механічної коробки передач зробили виведення тяги на задню вісь, тобто вантажівка вийшла повнопривідною. За бажання задні колеса можна було відключати.

Стандартний 0,9-літровий двигун ЗАЗ розвивав 26 к. с. і дозволяв розганятися до 65 км/год. Витрата палива становила 8-9 л/100 км.

У НАМІ-049А «Цілина» була повністю незалежна торсіонна підвіска з великим робочим ходом 200 мм. Кліренс сягав 300 мм.

Двомісна вантажівка ЗАЗ досягала 3,6 м завдовжки і 1,54 м завширшки, а маса досягла 725 кг. Його вантажопідйомність становила 300 кг, а ще було встановлено механізм відбору потужності, тобто до авто можна було підключати різне обладнання – компресор, доїльний апарат, зварювання, циркулярну пилку.

Оригінальна вантажівка «Запорожець» не стала серійною. Згодом проект еволюціонував у позашляховий ЛуАЗ-969 та його військовий варіант ТПК. Їх також розробили у Запоріжжі, але виробництво було запущено у Луцьку.