Український уряд розробив план відновлення роботи пасажирського транспорту в країні, який передбачає дотримання всіх протиепідеміологічних заходів.

Як заявили напередодні в Міністерстві інфраструктури, здійснювати це передбачається в три етапи й перші послаблення можуть відбутися вже 22 травня, пише УНІАН.

Перший етап

Наземний транспорт у містах

Наразі громадським транспортом можуть користуватися лише окремі категорії громадян, які мають спеціальні перепустки від роботодавців. Вже 22 травня уряд планує послабити обмеження щодо комунального транспорту (не маршруток). Які саме обмеження скасують, поки не уточнюється, але, вочевидь, йдеться про збільшення пасажиропотоку у громадському транспорті.

Приміські перевезення

Із 22 травня у Мінінфраструктури також планують відновити рух автобусів між населеними пунктами, що розташовані поряд. Тобто йдеться про сполучення у межах одного району.

Залізничне сполучення в межах областей

29 травня дозволять рух залізничного транспорту в адміністративних межах областей.

Авіасполучення в Україні

29 травня планується відновити роботу пасажирської авіації і, таким чином, відновити внутрішнє авіасполучення.

Другий етап

Міжобласні, міжнародні автоперевезення та маршрутки

Другий етап розпочнеться 9 червня із запуску автобусів в межах областей та авторейсів за кордон (в разі відкриття кордонів іншими країнами). Також цього дня передбачається відновити роботу маршрутних таксі в нормальному режимі.

Залізничне міжобласне сполучення

12 червня мають дозволити рух приміських потягів, які курсуватимуть у світлу пору доби, а також усіх пасажирських поїздів згідно з графіком.

Третій етап

Міжнародне залізничне сполучення та сезонні поїзди

Третій етап планується після завершення карантину й передбачає запуск поїздів міжнародного сполучення та сезонних поїздів.

Авіарейси за кордон

Також після завершення карантину передбачається запуск міжнародного авіасполучення до країн, які відкрили аеропорти для зустрічі та відправлення міжнародних рейсів.

Метрополітен

Метро у Києві, Харкові та Дніпрі у штатному режимі запрацює не раніше червня. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, це може статися після того, як Україна пройде пік захворюваності на COVID-19.

«Сьогодні в ці дні ми знаходимося в піку захворюваності. Переломний етап – це коли ми розуміємо, що ми пройшли пік захворюваності і починаємо рухатися до низу. Міський громадський транспорт працює. Тут питання нашої співпраці з міськими головами в збільшенні кількості цього транспорту», – розповів голова уряду напередодні, 12 травня.

План відновлення роботи транспорту поки не затвердив Кабінет міністрів. Відповідно, в нього можуть додати якісь корективи.

Загалом, резюмуючи заяви усіх високопосадовців, можна сказати, що реалізація подібного плану, як і загалом вихід із карантину, залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні. Тож вся увага – на коронавірусну статистику.