Автомобільний ринок в нашій країні характеризується нестабільністю. Буває так, що купивши автомобіль і кілька років проїздів на ньому, власник примудряється продати його за таку ціну, яку мають практично нові авто. Однак, це характерно далеко не для всіх представників вторинного автомобільного ринку. На вартість автомобіля можуть впливати багато факторів.

Що визначає вартість автомобіля?

Коли хтось обирає б / у автомобіль, для нього важливо його технічний стан і вартість. В думках набувач вибудовує власні формули, з яких і складається підсумкова ціна. Значення має бренд, достоїнства і недоліки конкретної моделі, скільки конкретно коштує обслуговування даного авто. Для покупця також важливо те, як він сам ставиться в душі до даної марки автомобіля.

Купуючи старий автомобіль, потенційний власник вже менше звертає увагу на те, якого кольору кузов і яка обробка у салону. В основному увагу звертають на величину пробігу. Перевагу віддають тим автомобілям, що не виготовлялися в Китаї.

При покупці автомобілів бюджетного сегмента значення має буквально кожна дрібниця. Для покупця має велике значення кожна тисяча рублів. Увага акцентують на кожній рані або стирчить з крісла нитці. Якщо якесь зовнішнє пошкодження не впливає на технічний стан машини, то на нього взагалі не звертають уваги. Покупець вважає, що подряпину легше зафарбувати, ніж знайти авто без неї.

Автомобілі бюджетного сегмента

Примірники вартістю до 200 тисяч гривень відносяться до суперекономного класу. У цьому сегменті найбільше втрачає в ціні після покупки китайський Lifan Solano. Про китайський автомобіль давно вже в головах автомобілістів склалися певні стереотипи. Зрозуміло, автопром Китаю поліпшується з кожним роком, але переконання, на жаль, залишаються.

Другу позицію в розряді швидко дешевшають машин після покупки займає Lanos. Не встиг цей автомобіль виїхати з дверей автосалону, як став уже дешевше на 10%. Потім з кожним роком він продовжує дешевшати і через 5 років втратить половину своєї початкової вартості.

Швидко знижується вартість після покупки у Lada Priora і автомобілів сімейства Granta.

Вартість Hyundai Elantra, Mazda III і KIA Ceed через п’ятирічку після придбання втратить третину. Недалеко відстають від них Peugeot 408 і Citroen C4. У цьому ціновому діапазоні присутні більше всіх автомобілів, які після покупки можна продати за тією ж ціною.

А ось третя модель BMW, KIA Optima і Sportage через 5 років можуть дістатися новому власникові на третину дешевше.

Чим більше коштує нове авто, то більша втрата його в ціні. Land Rover Discovery IV, Jaguar XJ і XE потрапляють в зону з особливим ризиком. В Україні англійськими автомобілями прийнято захоплюватися лише на відстані, набуваючи при цьому японський бренд.

Наприклад, низький попит і висока ціна Jaguar Land Rover обумовлюють ту обставину, при якому в першу п’ятирічку після покупки ціна на них впаде на 65% в порівнянні з початковою вартістю.

Ще більше втратить в ціні шоста модель BMW. Це обумовлено тим, що баварська якість сьогодні вже не та яка була у 2000 роках, але вартість таких авто як і раніше відрізняється високими показниками.