Як дорого обійдеться експлуатація європейських автоУ профільному Комітеті Верховної Ради знаходиться на розгляді оновлений законопроект №5567, який дозволить легально їздити на нерозмитнених авто з номерами інших держав.

Автори документа хочуть легалізувати автомобілі з іноземними номерами в Україні, а із власників стягувати плату, повідомляє «АвтоЦентр”.

При цьому є кілька умов ввезення та використання таких машин:

автомобіль повинен бути старше 7 років з дати випуску;
це може бути легковик або комерційне авто з повною масою до 3,5 тонн, причіп до нього або мотоцикл.
пільга поширюється лише на одну машину на одну людину.
Зазначимо, учасників АТО збираються звільнити від сплати платежів.

Машину можна буде ввозити на 1 рік і подовжити цей термін максимум на 60 днів. Однак, щоб подовжити термін тимчасового ввезення ще на 1 рік, не доведеться перетинати кордон. Як пропонують нардепи, потрібно буде приїхати в будь-який митний орган і сплатити платіж за тимчасове користування машиною.

Проте, поки в Україні діє екологічна норма Євро 5, цей закон працювати не зможе. Тому, якщо його приймуть, доведеться змінити ще безліч чинних законів.

Згідно з документом, ставки оплати залежать від року, в якому будуть проводитися розрахунки.

У 2017 році розмір оплати складе 0,3% в місяць від суми митних зборів для цієї машини. Тобто, 3,6% на рік.
У наступні роки, ставки почнуть міняти. Вони буду складати від 0,2 до 0,3% на місяць.
Для того, щоб дізнатися, скільки доведеться заплатити за рік користування автомобілем з іноземними номерами у 2017 році, потрібно розрахувати суму митних платежів на цей автомобіль. Потім загальну суму помножити на 3,6%.