В Україні хочуть запровадити штраф водіям вантажівок за несплату за проїзд дорогами загального користування. Комітет з інтеграції України до ЄС схвалив відповідний законопроект №6089 та рекомендував народним депутатам його затвердити, пише today.ua.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, в Україні зареєстровано близько 1,5 млн вантажівок. Вантажівки шкодять дорогам значно більше, ніж легкові автомобілі. Існуюча в нашій країні система оподаткування це не враховує, тоді як у Євросоюзі вже запровадили плату за проїзд вантажівок.

Проект закону №6089 передбачає запровадження штрафів за рух вантажівок дорогами загального користування та їх окремими ділянками, на яких стягується плата, без наявності приладу, що забезпечує передачу інформації про використання таких доріг. Йдеться, зокрема, у цьому випадку про вантажівки вагою від 12 тонн.

Розмір штрафу за проїзд вантажівок такими дорогами без спеціального приладу пропонується у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумом доходів громадян. У разі повторного правопорушення штраф збільшується в 2 рази. Такі ж штрафи водіям вантажівкою вагою від 12 тонн передбачені за порушення порядку стягнення оплати за використання доріг загального користування.