При купівлі автомобіля з газобалонним обладнанням (ГБО) існує висока ймовірність того, що його встановлювали з порушеннями. Такої думки дотримується Петро Баканов. Він зазначив, що для економії росіяни часто самостійно встановлюють ГБО на свої машини, не маючи спеціальних навичок. Це здебільшого і стає причиною вибуху автомобілів із ГБО.

«Придбавши стару машину з ГБО, ви не знаєте, хто і як встановлював на неї обладнання, як його обслуговували. Добре, якщо є документи, що підтверджують, що система сертифікована і безпечна. Гірше, коли це кустарно зроблене ГБО із застосуванням тих самих побутових господарських редукторів. У цьому випадку є великий ризик, що балон розгерметизується та автомобіль злетить у повітря. Це лише питання часу», – зазначив експерт.

Найчастіше небезпеку для автовласника становить витік газу з балона. Тому купуючи машину з пробігом треба звернути увагу не лише на її технічний стан, а й місця з’єднань ГБО, а також наявність тріщин на шлангах та фітингах. Якщо виникають хоч якісь підозри щодо надійності, краще відмовитися від покупки. Хоча можна було б і сторгуватися зі старим власником, а після придбання машини замінити чи видалити ГБО.

Для газової техніки дуже важливо стехіометричне число, яке є правильним співвідношенням повітря і кількості палива, що спалюється. Для бензину це одні показники, для газу зовсім інші. Тому, якщо двигун працює на збідненій суміші, то в двигуні може з’явитися детонація.

Ідеальний варіант балона в газовому авто – композитний: на відміну від металевого, він не вибухає, а займається.