Ціни на пальне на початку 2023 року стали стабільними, але у лютому в Європі мають намір встановити два обмеження на використання російських нафтопродуктів, що може спровокувати зміни цін на пальне. Олександр Сіренко, аналітик консалтингової компанії «НафтоРинок» розповів, чи вплинуть обмеження на ціну бензину в Україні, пише Znaj.ua.

Обмеження, які впровадять в західних країнах, будуть стосуватися дизеля або бензина, та продуктів, які продаються дисконтом щодо нафти, такі як мазут. На думку експерта, підвищення цін може не бути, враховуючи минулорічний досвід з першим пакетом санкцій щодо російської нафти.

«Одні кажуть, що через це ціни можуть стати більші, але я вважаю, що це не так. Ми вже побачили, як європейський ринок відреагував на перший пакет санкцій по нафті. В цей день ціна на неї зменшилася на 12%», – говорить експерт.

Кожна європейська країна має запаси нафтопродуктів на 90 днів, тому побоюватися зникнення пального з АЗС в Європі бути не повинно.

Сіренко прогнозує, що у лютому нічого не зміниться.

«Ціни збільшуватися не будуть. Так, не будуть більше купувати нафтопродукти в росії. Будуть купувати в Азії. Нічого страшного», – додав він.