Міський прокурор Сіетла Енн Девісон каже, що місто подає до суду на корейських автовиробників Kia та Hyundai за їх роль у нещодавньому сплеску крадіжок автомобілів. Ця роль полягає у виробництві автомобілів, які надто легко викрасти, а потім недостатньо, щоб допомогти, коли проблема вийшла з-під контролю. Це лише останнє в довгій сазі проблем навколо цієї конкретної підгрупи транспортних засобів, пише NNews.

Минулого року публікації в соціальних мережах продемонстрували, як легко можна викрасти деякі моделі Kia та Hyundai, випущені з 2011 по 2021 рік. Важливо, що в цих автомобілях використовується традиційне ключове запалювання та відсутня система іммобілайзера. Згодом у США стався сплеск крадіжок цих автомобілів .

Автовиробники відповіли, запропонувавши допомогу у вигляді безкоштовних замків керма та комплекту безпеки, за який власники повинні заплатити. Міська влада Сіетла каже, що цього недостатньо, і що вона подає до суду на Hyundai і Kia через їхні дії.

«У результаті цього поліцейським силам довелося боротися зі стрімким зростанням кількості крадіжок транспортних засобів», — сказав Девісон. «З уже вичерпаними ресурсами це піднялося до рівня громадської неприємності. Тому ми працюємо над цим, щоб переконатися, що ми зможемо розв’язати проблему раз і назавжди».

Kia та Hyundai відповіли такими заявами:

«Hyundai вважає цей позов неправомірним і непотрібним. У відповідь на зростання кількості крадіжок, націлених на наші транспортні засоби без кнопкового запалювання та блокуючих протиугінних пристроїв у Сполучених Штатах, Hyundai Motor America ввела іммобілайзери двигуна в стандартну комплектацію всіх автомобілів, випущених станом на листопад 2021 року. Крім того, Hyundai вжила ряд заходів щоб запобігти крадіжкам транспортних засобів, які постраждали, включно з майбутнім оновленням програмного забезпечення, яке буде доступне з наступного місяця та надаватиметься безкоштовно клієнтам.

«Hyundai також надає безкоштовні замки керма, якщо вони доступні, для вибору правоохоронних органів по всій країні, в тому числі в районі Сіетла, для розповсюдження серед місцевих жителів, які володіють або орендують зазначені моделі. Власники також можуть привезти свої автомобілі до місцевого дилера Hyundai для придбання та встановлення індивідуального комплекту безпеки. Просимо вибачення у постраждалих клієнтів за незручності.

«Hyundai прагне забезпечити якість і цілісність усіх наших продуктів шляхом постійного вдосконалення. Якість Hyundai є однією з найкращих у галузі, займаючи третє місце серед усіх брендів у дослідженні надійності транспортних засобів у США (VDS) у 2022 році та історично вище середнього показника в галузі в дослідженні початкової якості JD Power у США (IQS)».

Kia випустила цю заяву:

«Kia продовжує стурбована тим, що злочинці атакують певні автомобілі Kia зі сталевим ключем і системою запалювання «від повороту до запуску». Незважаючи на те, що жоден автомобіль не може бути повністю захищеним від крадіжки, Kia продовжує надавати клієнтам замки керма через зацікавлені місцеві правоохоронні органи, за умови наявності, без жодних витрат для зацікавлених власників цих автомобілів. Kia також продовжує свої зусилля з розробки додаткових рішень для автомобілів, спочатку не обладнаних іммобілайзером, включаючи розробку та тестування розширеного програмного забезпечення безпеки, призначеного для обмеження роботи системи запалювання автомобіля.

« Kia почала повідомляти власників певних моделей про наявність цього безкоштовного оновлення програмного забезпечення, і Kia очікує, що протягом наступних кількох місяців зробить оновлення програмного забезпечення доступними для найбільш постраждалих автомобілів. Усі моделі та комплектації 2022 року мають іммобілайзер, застосований або на початку року, або під час поточної зміни, і всі автомобілі Kia відповідають або перевищують федеральні стандарти безпеки автотранспорту.

« Політика Kia America полягає в тому, щоб не коментувати незавершені судові процеси. Клієнти Kia із запитаннями щодо свого автомобіля Kia повинні звертатися безпосередньо до Центру підтримки клієнтів Kia за номером 1-800-333-4542 (Kia)».

Остаточне питання полягає в тому, чи можна звинуватити цих двох автовиробників у діях злодіїв, які порушують закон. З огляду на це питання по всій країні розпочато низку судових процесів . Якщо визнають винним, чи може статися так, що інші автовиробники несуть відповідальність за виготовлення транспортних засобів, які самі спрощують швидкість? Або із звуковими системами чи вихлопними газами, через які дуже легко порушити шумові норми? Тільки час покаже.