Багато хто вважає, що такі якості, як дизайн, низька витрата палива, високі динамічні характеристики, комфорт і практичність є першорядними при виборі нового автомобіля. Але коли він проводить більше часу в автомайстерні, ніж на дорозі, варто задуматися, чи не переважує їх всіх на чаші терезів надійність.

Аналітики американського видання TopSpeed ​​провели дослідження, в ході якого постаралися з’ясувати, які автомобільні марки роблять найпроблемніші автомобілі, пише Avtosota.

У своїй роботі журналісти спиралися на інформацію, отриману від авторитетної агенції Consumer Reports, яка нещодавно провела опитування понад 300 тисяч власників машин 2000-2023 років випуску. У ньому оцінювалася надійність автомобілів з урахуванням роботи безлічі їх систем (від двигуна до електроніки).

10 місце – Nissan

Рейтинг надійності автомобілів цієї японської марки у 2023 році різко впав. Nissan опустився одразу на кілька позицій у рейтингу Consumer Reports. Найпроблемнішим автомобілем компанії був названий седан Sentra з 1 балом із 5 можливих.

9 місце – RAM

За останні десятиліття пікапи RAM помітно просунулися вперед з точки зору якості, їздового комфорту, а також оснащення та продуктивності. Втім, із надійністю у них усе ще проблеми. Найгіршим у лінійці компанії за цим показником вважається RAM 1500 (індекс надійності –1 бал із 5).

8 місце – Cadillac

Ще один автовиробник, який, порівняно з минулим роком, сильно просів у рейтингу безпроблемних автомобілів. І це не дивно, оскільки прогнозований рейтинг надійності відразу п’яти його моделей бажає кращого – всього 2 бали з 5 можливих. Серед них: CT4, CT5, Escalade, XT4 і XT6.

7 місце – Ford

Незважаючи на успіхи в електрифікації модельного ряду та зростанні продажів з надійністю у «блакитного овалу» поки справи йдуть погано.

Найбільш проблемною в лінійці Ford виявилася його модель F-150 Hybrid, яка набрала в 2023 році в рейтингу Consumer Reports всього 4 бали зі 100.

6 місце – Tesla

Автомобілі Tesla залишаються найпопулярнішим вибором серед тих, хто бажає придбати повноцінні електромобілі. І це відбувається навіть попри те, що машини цієї марки є синонімами проблем із якістю.

Відразу три моделі компанії – Model 3, Model Y та Model X мають середні прогнозовані показники надійності, тоді як флагманська модель Model S взагалі отримала оцінку всього в 2 бали з 5.

5 місце – Chevrolet

Ще один місцевий аутсайдер, який втратив позиції у рейтингу, порівняно з минулим роком. На загальну оцінку надійності Chevrolet вплинули технічні проблеми у його моделях Silverado та Bolt. Причому в останній були виявлені дефекти, які в рази збільшують ризик їх займання під час руху.

4 місце – GMC

Ще один представник концерну General Motors, який не може похвалитися високою надійністю своїх автомобілів. Найгіршим у модельному ряду марки за цим показником виявився Sierra 1500 з результатом лише 19 балів зі 100.

3 місце – Volkswagen

Загальна прогнозована надійність автомобілів цього німецького бренду в 2023 році виявилася нижчою за середній показник – всього 31 бал зі 100 можливих, а найпроблемнішим став кросовер Taos (1 бал з 5 можливих).

2 місце – Jeep

Постійний представник антирейтингів не змінив своєї традиції і цього року. Більшість моделей компанії мають низькі оцінки надійності за версією “Consumer Reports” (2 бали з 5 можливих): це Compass, Gladiator, Grand Cherokee, Wrangler, Wagoneer та Renegade.

1 місце – Mercedes-Benz

Найгіршою маркою з точки зору надійності виявилася Mercedes-Benz. Згідно зі звітом американських аналітиків, усі седани, кросовери та позашляховики німецького бренду не можуть похвалитися хорошими показниками довговічності на місцевому ринку.

Найпроблемнішим виявився кросовер GLE, який, незважаючи на високий попит з боку покупців, отримав оцінку надійності всього в 23 бали зі 100 можливих.