Після поділу процедури обов’язкової перереєстрації авто в Україні на експертний огляд автомобіля та власне перереєстрацію в уряді вирішили піти далі і скасувати обов’язковий експертний огляд при перереєстрації авто в Україні.

Водночас варто враховувати, що нововведення торкнеться лише внутрішнього ринку.

За словами заступника голови МВС Богдана Драп’ятого, про відповідні нововведення йдеться у постанові Кабміну “Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів. Винятком буде лише для вперше ввезених машин з-за кордону, які все ж таки доведеться перевіряти.

Таким чином, власник та покупець можуть просто взяти талончик в електронній черзі на реєстраційні дії та протягом 30 хвилин переоформити машину. Раніше перед перереєстрацією був потрібний обов’язковий експертний огляд, який займав стільки ж часу, а то й більше.

Перевірка в експертів залишиться добровільною і якщо покупець упевнений в авто, яке він збирається купити, він може обійтися без процедури перевірки. Водночас у МВС попередили про ризики, які тягне за собою відмову від процедури обов’язкової перевірки авто. Так, з певною періодичністю СЦ знаходять автомобілі з перебитим або знищеним VIN-номером.