Нове дослідження, проведене у Великій Британії показало, що водії вважають – вони можуть проїхати лише близько 25 кілометрів після того, як у їхньому автомобілі спрацює датчик низького рівня палива. Однак, вони помиляються.

Як повідомляють «Економічні новини» із посиланням на видання Express, технічні дані вказують, що середня відстань, яку можна проїхати від моменту загорання датчика, більша приблизно на 80 км. А це приблизно втричі більше ніж показник, який очікують водії.

Також експерти склали рейтинг автомобілів, які мають найкращий запас ходу на низькому паливі з усіх автомобілів.

Тим не менше, механіки не радять зволікати із заїздом на заправку, після спрацювання індикатора рівня палива. Їзда з майже порожнім баком несе з собою цілу низку ризиків. Наприклад, це може пошкодити двигун.

Щоби зменшити ці ризики, експерти радять, коли світиться цей індикатор, уникати їзди на високих швидкостях. Також для економії варто вимикати усю електроніку, яку можливо, наприклад радіо чи кондиціонер.

Якщо ж ви бажаєте заощаджувати на бензині чи дизелі, то варто виробити у себе кілька звичок. Наприклад, їздити плавно – без ривків, дотримуватись стабільного швидкісного режиму, уникати роботи двигуна на холостому режимі та підтримувати шини у накачаному вигляді. Все це допомагає автомобілю використовувати менше енергії під час руху, а отже економити пальне.

Що ж до своїх звичок, пов’язаних із частотою заправляння авто, дослідження показало, що британські автомобілісти їздять з увімкненим датчиком рівня бензину в середньому шість днів на рік. При цьому 23% опитаних кажуть, що не заправляються доти, доки не загориться лампочка бензобака. Ще 36% зізнались, що хоча би раз стикались із ситуацією, коли у них повністю закінчувалось пальне в дорозі.

А ось п’ятірка автомобілів, які мають найбільший запас ходу від моменту загорання датчика бензобака:

  • Toyota Prius – 160 км;
  • Mercedes-Benz E-Class – 135 км;
  • Range Rover – 120 км;
  • Honda CR-V – 110 км;
  • Jaguar F-Pace – 110 км.