В Україні активно ведеться боротьба зі злісними порушниками. І мова зараз йде не просто про ПДР, а про їзду за кермом після позбавлення прав на це.

Якщо водійське посвідчення вилучене, забороняється керувати транспортним засобом. Відповідно до законодавства, а саме до ст. 126 Кодексу України, штраф за таке порушення становить 20 400 грн.

Такий розмір штрафу було ухвалено, щоб збільшити вплив на порушників та зменшити рівень небезпеки для інших учасників дорожнього руху. Раніше штраф за керування автомобілем без водійського посвідчення становив 510 грн.

Було також ухвалено збільшити штрафні санкції за повторне керування ТЗ без відповідних на то прав. Якщо водій знову буде зупинений поліціянтами без посвідчення, йому може загрожувати штраф 40 800 грн, пише Wheel News. Зокрема, водійське посвідчення може бути вилучене з позбавленням можливості керувати авто на строк 5-7 років.

Відповідно до встановленого порядку, водію надається термін 10 днів для оскарження штрафу. Постанова може бути призупинена до рішення суду у випадку, якщо її оскарження було успішним.

Зверніть увагу, при повторному порушенні поліціянти не мають права виписувати постанову за ст.126. Проте водій, якій в 10-денний термін, не оскаржив перший штраф, може отримати його максимальну суму до сплати в розмірі 40 800 грн.