Національна поліція попереджає українців про активізацію шахраїв на вторинному ринку авто. У відомстві назвали три найпопулярніші способи обману, а також пояснили, як не стати жертвою зловмисників.

Зокрема правоохоронці звертають увагу потенційних покупців авто на роботу фішингових сайтів. Шахраї використовують копії інтернет-сторінок банків та автодилерів, щоб оволодіти фінансовими та конфіденційними даними українців. Наприклад, на сайті пропонують ввести дані банківської картки або номер телефону, щоб потім зняти гроші з рахунку своєї жертви.

Другим найпоширенішим способом шахрайства є розміщення в інтернеті несправжніх оголошень про продаж авто. Ціна в них неадекватно занижена, проте сама машина нібито ідеальна. На привабливі умови угоди «клюють» довірливі українці, яким пропонують здійснити швидку угоду із передоплатою, щоб випередити інших покупців. Зрозуміло, що після переказу коштів «продавець» більше не виходить на зв’язок.

Третя популярна схема обману українців полягає у тому, щоб запропонувати вигідну угоду щодо перегону авто з Європи. Тут зловмисники також просять передоплату, яка нібито потрібна для вирішення питань на митниці або оформлення документів.

Щоб не стати жертвою автомобільних шахраїв, поліція рекомендує проводити угоди тільки при особистій зустрічі з продавцем, а також залучати до купівлі знайомих фахівців. Гроші варто передавати лише після фактичного отримання авто. Фото автомобілів з привабливих оголошень про продаж поліцейські пропонують «проганяти» пошуковими системами. Якщо зображення вже засвітилося на сторонніх сайтах з іншими умовами, можете не сумніватися, що вас хочуть обдурити.