Євросоюз, який після початку широкомасштабної агресії росії в Україні вводив проти країни-агресорки різні пакети санкцій, обмежив ввезення з рф на свою територію низки товарів, незалежно від мети їхнього використання та терміну перебування у ЄС.

Посольство росії у Фінляндії вже попередило співвітчизників, що це стосується і автомобілів (із загальним числом місць менше 10) на російській реєстрації. Громадянам рф радять «утриматися від поїздок до Фінляндії на автомобілях з російськими реєстраційними знаками».

Як повідомляють «Факти» із посиланням на ВВС, Європейська комісія пояснила, що в’їзд до країн Євросоюзу на особистих автомобілях, зареєстрованих у росії, розцінюватиметься як заборонений імпорт, незалежно від того, як використовується автівка: в особистих чи комерційних цілях.

Також громадянам країни-агресорки заборонено ввозити на територію ЄС товари та речі, імпорт яких з росії до Євросоюзу заборонено. Це може стосуватися, зокрема, таких особистих речей, як смартфони, комп’ютери, а також шкіряні та хутряні вироби.

Росіянам також заборонено ввозити золоті прикраси російського походження та вивезені з росії після 22 липня 2022 року. Водночас, заборона не поширюється на золоті прикраси для особистого користування фізичних осіб, які подорожують країнами ЄС, доти, доки прикраси належать цим особам і не призначені для продажу.