Купуючи автомобіль завжди приємніше знати, що він здатний служити протягом багатьох років і не затьмарювати досвід експлуатації серйозними поломками. Таких машин існувало небагато, але все ж таки вони є. Зрозуміло, більшість їх випускали в «золоту еру» автомобілебудування – до 2000 року.

Експерти назвали 5 автомобілів, які за довгі роки зарекомендували себе не просто як надійні, а «невбивні».

Mercedes W123

Седан з’явився на ринку в непростий час – у 1975 році, тобто лише через півтора роки після закінчення нафтової кризи. Перед машиною ставилося непросте завдання – виявитися гідним наступником моделей W114 та W115, з яким вона успішно впоралася.

“Сто двадцять третій” став великим кроком уперед для Mercedes-Benz як з точки зору безпеки, так і надійності, яку забезпечила йому легендарна лінійка дизельних двигунів.

Mercedes W124

У середині 80-х на зміну W123 прийшов «сто двадцять четвертий» Mercedes, що виявився прототипом нинішнього E-Class.

Автомобіль випускався з 1984 до 1997 року. За цей період він заслужив репутацію воістину «невбивної» машини, прославившись безпроблемними бензиновими та дизельними двигунами.

Lexus LS400 XF10

Перше покоління розкішного седана Lexus, представлене 1989 року. 4-дверцята залишалася на конвеєрі до 1994 року, весь цей час складаючи конкуренцію таким грандам, як: BMW 7-Series і Mercedes S-Class.

Японський флагман виділявся чудовою якістю збірки, а також надзвичайно витривалим 4-літровим двигуном V8, завдяки якому цю модель деякі прозвали ні багато ні мало найкращим седаном класу люкс.

Volvo 940

Автомобіль, що змінив у лінійці шведської марки 700-ю серію, продавався з 1990 року спочатку у версії седан, а потім у більш сімейному кузові універсал.

Автомобіль зберіг типовий для Volvo тих років квадратний дизайн, але обзавівся одним із найважливіших нововведень. У його моторну гаму включили на той момент новий і дуже сучасний 3-літровий рядний 6-циліндровий мотор з подвійним верхнім розподільним валом і чотирма клапанами на циліндр.

Двигун виявився не тільки продуктивним, але ще й гіпернадійним, вписавши «дев’ятсот сороковий» до списку найміцніших машин за всю історію.

Toyota Land Cruiser J80

Цей рейтинг не міг не включити легендарну модель компанії Toyota, яку продовжують активно купувати на вторинному ринку навіть сьогодні.

Однією з основних її переваг стала загальна надійність конструкції, яка дозволяла такому позашляховику проїжджати без капітального ремонту понад 500 тисяч кілометрів.