Народні депутати готують до ухвалення законопроект, який суттєво ускладнить життя водіям. За твердженнями парламентаріїв, запланована нова вимога спричинена наміром покращити безпеку на дорозі, подолати корупцію та привести місцеве законодавство відповідно до норм Євросоюзу.

Так, у Верховній Раді найближчим часом має бути розглянутий проект закону, який скоротить термін дії всіх без винятку посвідчень водія, пише «Твоя машина». Видані минулого на 30 років документи будуть недійсними, якщо протягом 10-15 років їх не переоформити. Для цього водії будуть змушені пройти наново перевірку фізичного та психологічного стану.

Якщо автомобіліст збирав багато штрафів, то його можуть змусити для оновлення посвідчення повторно скласти іспит з теорії та практики водіння.

Тим же водіям, які працюють у транспортних компаніях, посвідчення водія доведеться оновлювати ще частіше — кожні п’ять років.

Ініціатива вже викликала скандал у мережі. Українські водії обурюються через пропозицію депутатів, вважаючі що вона лише посилить бюрократію та не сприятиме боротьбі з корупцією, а навпаки — помножить корупційні ризики.