З недавніх пір власників нерозмитнених «євроблях» (за 30 днів) стали жорстко карати співробітники правоохоронних органів. Буває, що доходить до штрафу у 170 тисяч гривень та конфіскації автомобіля. Однак, є випадки, коли покарання можна уникнути.

На прикладі громадянина Азербайджану, який ввіз в Україну «євробляху» ще 2020 року, розповів портал Znaj.ua із посиланням на співтовариство юристів «Дорожній адвокат».

Історія склалася так, ще в листопаді 2022 року митники склали стосовно чоловіка протокол за ч.6 ст.481 Митного кодексу. Йому загрожував штраф, але оскаржив рішення про покарання в суді.

Органам правосуддя іноземець показав довідку зі СТО, в якій йшлося про те, що ввезена ним «євробляха» з грудня 2020 по грудень 2022 року перебувала на ремонті. Таким чином, чоловік довів, що він не мав можливості вивезти транспортний засіб з України у встановлений законом термін.

Суд взяв до уваги аргументи власника авто, а також врахував, що його дії не призвели до серйозних наслідків. У зв’язку з цим він вважає порушення незначним і закрив справу, звільнивши іноземця від відповідальності.