В Україні значно змінилася вартість одного виду автомобільного палива. Зростання гуртової ціни миттєво відобразилось на цінниках в АЗС. І причиною стало не майбутнє підвищення акцизів, яке очікується з 1 липня, пише today.ua.

Цифри на табло автозаправних станцій зростають. Перед цим в Україні зафіксували підвищення дрібногуртової ціни на дизельне паливо. І зараз воно коштує у середньому 45 гривень за літр – цей показник водії вже бачили у квітні.

За даними Enkor, у період з 17 по 20 червня вартість пального на зовнішньому ринку додала у середньому 18 доларів за тонну (0,73 грн/л), а з початку місяця — 78 доларів за тонну або 3,16 грн/л.

Підвищення цін на зовнішньому ринку одразу вплинули на ціни для кінцевого споживача, але лише на 50%. Оптовики закуповують дизельне паливо на терміналах Дунаю. Там за тиждень вартість змінилася з 41,5 до 43,60 грн/л. Імпортери зазначали, що першу половину тижня ціни піднімалися повільно разом із котируваннями, а 20 червня ситуація різко змінилася. Це пов’язано з діями одного з трейдерів — інші також вирішили переглянути свої ціни.

Моніторинг Консалтингової групи А-95 показав, що середня вартість «дизелю» з 17 по 21 червня збільшилася на 0,56 грн/л і становила 45,11 грн/л.

На заході ціни починаються від 43,70 грн/л та сягають 46,09 грн/л. І це, незважаючи на відсутність значного попиту.

На ринку спостерігається профіцит цього виду палива. Але трейдери все одно збільшують обсяги постачання. Найбільше — з Угорщини, Греції та Словенії.

В Україні різко подорожчав один вид автомобільного палива

Вказано, що ціни на дизель зараз підігріваються європейськими котирування. У разі якщо висхідна динаміка на зовнішньому ринку збережеться, внутрішні ціни відреагують «плюсом»» але з урахуванням обсягів постачань. Трейдери не вірять у баланс попиту і пропозицій, і поки перелив залишатиметься, «можна не згадувати про заробітки».

«Ситуативно вони є, але це більше виняток, аніж правило», — цитує видання одного з респондентів.