Запорізький автомобільний завод відомий українцям як виробник автомобілів різного класу. Однак насправді це не просто “конвеєр”, але ще і потужна науково-дослідницька структура, пише Автотема з посиланням на today.ua.

Підприємство досить часто займалось цікавими розробками, і однією з них була пляжна версія “Таврії”.

Як повідомляє спільнота “Українські автомобілі” в Facebook, в 1990-х роках НТЦ ЗАЗавтотехніка розробив проект такої “Таврії” для дніпропетровської фірми Otis Tarda, яка займається випуском промислової тари із пластику й полімеру. Автомобіль практично повністю перекроїли, в результаті чого він став більше схожим на утилітарне ТС.

У “Таврії” зрізали верхню секцію задньої частини кузова – замість неї з’явився металевий каркас з додатковими ліхтарями, а між кабіною і вантажним відсіком була встановлена ​​скляна перегородка. Крім того, автомобіль отримав кенгурятник, повітрозабірник на капоті, позашляховий обвіс, інші колеса і збільшений кліренс.

Під капотом такого ЗАЗ – двигун від ВАЗ-2108, доопрацьований ЛСГА ВАЗ. Підвіска також перекочувала від тольятинської “вісімки” і була оснащена стабілізаторами поперечної стійкості.

Нагадаємо, раніше Запорізький автомобілебудівний завод презентував нову модель приміського автобуса ЗАЗ А08, який дозволяє комфортно перевозити 28 пасажирів.